איגרות החוב הקונצרניות לאן?

על איגרות חוב קונצרניות שמעתם?

הריבית בארה”ב

הריבית בארה”ב במגמת עלייה, אך קצב ההעלאות הצפוי איטי והבנק המרכזי האמריקאי עושה הכול כדי שהמשקיעים לא יופתעו ושלא יגרמו זעזועים מיותרים. בנוסף, כלכלת העולם נמצאת במלכוד יחסי ריבית / מטבע. לאורך הרבה מאוד שנים האמריקאים מעדיפים מטבע חלש – $ חלש. מה שמחזק מאוד את כושר התחרות שלהם. ולכן,  אנחנו לא רואים בעתיד הקרוב התפרצות לא צפויה ברמת התשואות של האג”ח האמריקאיות. אלא תשואת שיווי משקל של האג”ח הממשלתיות  ל- 10 שנים שנעה בין 2.2% – ל 2.5%.

בחודשים האחרונים קצב העליות ניהול השקעות בשוק האג”ח הקונצרני היה מהיר. לפי דעתנו הקצב הזה לא ימשך. פרמיית הסיכון בתשואות האג”ח הקונצרני המקומי נמוכה מאוד. המרווחים ביחס לאג”ח הממשלתי קטנו מאוד. לפני כשנה וחצי כשהאג”ח הממשלתיות האמריקאיות ל – 10 שנים נסחרו בתשואה הנמוכה ביותר: 1.6% – 1.5%, נסחרו האג”ח הקונצרני  בתשואות גבוהות יותר ועם פרמיית סיכון גבוהה יותר מאשר היום כשרמת התשואות באג”ח הממשלתיות האמריקאיות ל – 10 שנים היא 2.2%. ובכלל, שוק האג”ח הקונצרני די התנתק ממה שקורה בשוק האג”ח הממשלתי המקומי והאמריקאי, ומושפע מהעליות בשוק המניות  ומהיצירות הגדולות שבאות מהציבור בעיקר לקרנות האג”ח הקונצרני.

מבנה תיק השקעות דינאמי מתאפיין באופנסיבה בתקופות מסיימות ודפנסיבה בתקופות אחרות

איגרות חוב קונצרניותאנו הקטנו בחודש האחרון את רכיב האג”ח הקונצרני לטובת אג”ח ממשלתי ונזילות. אנחנו לא רואים קטסטרופה בפתח, אך בהחלט ניתן לזהות שוק אג”ח קונצרני יקר יחסית. נדמה לנו, שמימוש בריא בשוק האג”ח הקונצרני  בוא יבוא בקרוב. לא נתפלא אם הוא יושפע ממימוש בשוקי המניות ולאו דווקא משוק האג”ח הממשלתי. ואז, אחרי מספר ימים של ירידות, יתכן שהציבור ייבהל ויפדה מיליארדי ₪  בקרנות, בעיקר בקרנות אג”ח חברות שיש בהן גם מרכיב מסוים של מניות, שיאלצו למכור אג”ח בכול מחיר ומכל הבא ליד.

מטבע הדברים, בחרנו להיות כרגע במצב יותר דפנסיבי בתיקים. זה לא אומר שבצענו מכירת חיסול של האג”ח קונצרני, אבל בהחלט הקטנו את אחוז האחזקה בקונצרנים לטובת אג”ח ממשלתי ונזילות. לכשיהיה מימוש בריא באג”חים הקונצרניים ופרמיות הסיכון יחזרו לרמה סבירה, אנחנו  נשוב ונגדיל שוב את אחוז האג”ח הקונצרני ע”ח אג”ח ממשלתי ונזילות. זהירות לא תזיק.

אין באמור לעיל משום המלצה לפעולה כלשהי, פיטנגו עשויה להחזיק בתיקי לקוחותיה, מעת לעת, ניירות ערך המוזכרים בסקירה. האמור בסקירה, אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

כנו לקישור למידע על תיק השקעות >>

איגרות חוב קונצרניות

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!