הפחתת מס רווחי הון בשוק ההון

האם הפחתת מס רווחי הון בשוק ההון הוא צעד חיובי ומהם ההשלכות?

מזה תקופה אנו טוענים כי אחד מהפתרונות האפקטיביים ביותר להרחבת מחזורי העסקאות בבורסה ולקירור מחירי הדיור, הוא הפחתת מס רווחי הון בשוק ההון. הסיבה היא מס דומה על רווחי הון בהיקף של 25% הן בשוק ההון (למעט מכשירים פיננסיים מעטים שיש בהם תנאים שונים), והן בשוק הנדל”ן. ברגע שיופחת מס רווחי הון על רווחים מניירות הערך, תיווצר עדיפות מס לטובת המשקיעים בני”ע בשוק ההון.

הפחתת מס רווחי הון בשוק ההון - פיטגנו בית השקעות בוטיק

שיפור בכמה מישורים:

1. יגדלו מחזורי הפעילות בשוק ההון כתוצאה מהרצון של משקיעים קיימים וחדשים ליהנות מהטבות המס.

אנו מאמינים שהפחתת נטל המס ע”י משרד האוצר, תגדיל בפועל את היקף גביית המיסים משוק ההון. הפחתת שיעור המס תגדיל את בסיס המס כך שסך גביית המס משוק ההון תגדל.

2. (חשוב לא פחות), משקיעים אשר התלבטו עד היום בין השקעה בדיור לבין השקעה בשוק ההון, יעדיפו את הטבת המס הגלומה בהשקעה בשוק ההון על פני ההשקעה בדיור.

כך, יואץ התהליך, אשר כבר החל, של התמתנות במכירת דירות וירידת מחירי הדירות.

את רעיון הפחתת מס רווחי הון על השקעות בשוק ההון היה צריך לבצע מזמן. אך זה לא בוצע בעיקר כי הפופוליזם שולט במחוזותינו. ה”חשש” היה שהשקעה בבורסה מצטיירת כהפחתת / הטבת מס לעשירים, מעין החזרי מס, כמובן שאין זה נכון. המשקיעים בבורסה, המשתייכים לכלל האוכלוסייה, מחפשים אפשרויות להשקעת חסכונותיהם. היום, מנכ”ל האוצר שי באב”ד דיבר בוועידה הכלכלית השנתית של איגוד החברות הציבוריות, ועדכן כי משרד האוצר שוקל הפחתת מס רווחי הון על רווחים מהשקעה בני”ע בהיקף של עד 50 אלף שקלים בשנה.

רווחים בהיקף כזה מייצגים תשואה ממוצעת שנתית על השקעה בתיק סולידי, בהיקף של כמיליון שקלים, (בהנחת תשואה ממוצעת שנתית של 5%). .סביר להניח כי מנכ”ל האוצר לא היה יוצא באמירה כזו, אלא אם כן הנושא נמצא בשלבים מתקדמים במשרד האוצר .לכן, נותר לנו לקוות שאכן כך יהיה. ושגם המשקיעים בשוק ההון וגם משרד האוצר ייהנו מהפחתת המס

 ראו גם: בית השקעות מומלץ >>

אין באמור לעיל משום המלצה לפעולה כלשהיפיטנגו עשויה להחזיק בתיקי לקוחותיהמעת לעתניירות ערך המוזכרים בסקירההאמור בסקירהאינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.
הפחת מס רווחי הון

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!