סקירת שוק אפריל 2023

להלן כמה מילים ומחשבות עדכניות על המצב בשווקים ובכלל.

אנו ערים למצב הפוליטי שקיים במדינה בחודשים האחרונים ולדאגה בגללו. בבואנו לבחון את הרבעון שחלף, אנו רואים כי תיקי ההשקעות שלכם הלקוחות – לא נפגעו או כמעט ולא נפגעו.

שנת 2022 הייתה שנה של מפנה לרעה בשווקים, כאשר הבנקים המרכזיים בעולם העלו ריבית ועדיין מעלים ריבית – בצורה אגרסיבית. ההשפעה על השווקים הפיננסיים הייתה מיידית, והשווקים חוו ירידות חדות מאוד.

שנת 2023 המשיכה עם העלאות ריבית, אך בהחלט אפשר לראות כי השווקים מצפים לסיום מחזור העלאות הריבית בקרוב מאוד. אפשר לשים לב לכך, בין השאר, כי כאשר הבנקים המרכזיים מעלים בפועל את הריביות בחודשים האחרונים – השווקים יציבים.

המשמעות היא, כי העלאות ריבית אלו כנראה כבר מגולמות במחירים.

אגרות החוב של החברות המרכזיות וכן אגרות חוב ממשלתיות חוו עליות מתחילת השנה ושווקי המניות עדיין בירידה מסוימת מתחילת שנה זו.

נקודת מוצא זו יכולה בהחלט לנסוך בכולנו אופטימיות זהירה להמשך. כיום יש לא מעט אגרות חוב המדורגות בדירוגים איכותיים אשר התשואה הגלומה בהן בהסתכלות קדימה הינה נאה מאוד ועומדת על 6%-3% בתוספת הצמדה למדד. המשמעות היא כי בהנחה ואנו נחזיק אגרות חוב אלו עד לפדיון, נקבל את התשואה הזו מדי שנה.

זוהי כמובן תשואה טובה כדי להיאחז בה.

ברור שבטווח הקצר התנודתיות יכולה להימשך בהתאם למגמה בעולם ולהחלטות הפוליטיות והכלכליות המקומיות אך בהינתן התשואות האלו ניתן להתעודד ממצב הדברים כרגע.

בנוסף, קיבלנו מספר טלפונים מלקוחות אשר ביקשו להתייעץ האם כדאי להעביר את הכספים לחו”ל. אנו מבקשים להפנות את תשומת ליבכם לכך שהוצאת הכספים לחו”ל כרוכה בלא מעט סיכונים.

1.      חשיפה לשינויים במטבע זר.

2.      עמלות גבוהות מאוד יחסית בעת ניהול חשבון בחו”ל.

3.      חשיפה למיסי ירושה לפי החוקים המקומיים.

4.      חשיפה למשברים בנקאיים בעולם.

 

בסופו של יום, יש לזכור כי אנו חיים בישראל, ההכנסות וההוצאות שלנו נקובות בשקלים. כמו כן, יש לשים לב כי יציבות הבנקים בישראל הינה יוצאת דופן ביחס לעולם (כפי שאפשר לראות לגבי בנקים בשוויץ ובארה”ב שקרסו בחודשים האחרונים ונזקקו לחילוץ של הבנקים המרכזיים).

 

לסיום מכתבינו זה, אנו מאחלים לכם ולנו חג שמח, חג של אחדות, חג שנזכור בו שרב המשותף על המפריד. 

אין באמור לעיל משום המלצה לפעולה כלשהי, פיטנגו עשויה להחזיק בתיקי לקוחותיה, מעת לעת, ניירות ערך המוזכרים בסקירה. האמור בסקירה, אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם.

חדשות ועדכונים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

מאמרים אחרונים

יועץ בבית השקעות

סקירת שוק אפריל 2023

להלן כמה מילים ומחשבות עדכניות על המצב בשווקים ובכלל. אנו ערים למצב הפוליטי שקיים במדינה בחודשים האחרונים ולדאגה בגללו. בבואנו לבחון את הרבעון שחלף, אנו

קרא עוד
השקעה באופן עצמאי או דרך בית השקעות

סקירת שוק פברואר 2023

בחודשים האחרונים אנו חווים כמה תהליכים שקורים בו זמנית, ומשפיעים רבות על השווקים הפיננסיים. ראשית, תהליך האינפלציה העולמי שהחל בשנת 2022, וממשיך איתנו עד היום,

קרא עוד
איגרות חוב קונצרניות

סקירת שוק ספטמבר 2022

בחודשים האחרונים אנו רואים תופעה שכמעט נשכחה מאיתנו זה שנים. אינפלציה! מאז המשבר של שנת 2008, העולם נע סביב אינפלציה אפסית. מצב זה אפשר לבנקים

קרא עוד
הפחת מס רווחי הון

התנודתיות בשווקים

מה הגורם העיקרי של התנודתיות בשווקים? אנחנו נמצאים בעיצומה של תקופה מאוד מעניינת בשווקים. אחרי שנים ארוכות של עליות בשווקים, בחודשים האחרונים קיימת תנודתיות –

קרא עוד