סקירת שוק דצמבר 2017

בשנה האחרונה חווינו עליות שערים ניכרות בתיקי ההשקעות. העליות נבעו משני מרכיבים.

תיקי השקעות מושקעת מכמה גורמים:

1. רכיב האג”ח בתיק, בעיקר באג”ח החברות.

אג”חים אלו נהנו מצמצום מרווחים מול אגרות חוב ממשלתיות, וזאת עקב הריבית האפסית (אשר גרמה למשקיעים לנסות לקבל תשואה כמעט בכול מחיר).

2. רכיב המניות בתיק.

יש לציין כי העליות השנה היו סלקטיביות, ומי שהשקיע דרך מדדי המניות הראשיים בארץ, כמעט ולא הרוויח השנה. מצב זה קרה בגלל שבמדד המעוף ומדד 125 , מספר מניות מרכזיות מאוד ירדו בשיעורים ניכרים, כגון: טבע, בזק, דלק קבוצה, כיל ועוד. לעומת זאת, בחירת מניות סלקטיבית ונבונה יצרה רווחים של עשרות אחוזים באפיק זה.

סקירת שוק דצמבר 2017

עכשיו נשאלת השאלה, מה הלאה?

השוק נמצא במצב מאוד מעניין ,שכן מצד אחד, הריביות ממשיכות להיות נמוכות ומלבות את תאוות הסיכון של המשקיעים, ומנגד, אחרי עלייה משמעותית יחסית במניות רבות, עלייה בשוק הסחורות עם דגש על הנפט, ולאור העלאות ריביות די עקביות של הבנק המרכזי האמריקאי, ישנו סיכון להתפתחות אינפלציה עתידית, שעלולה לפגוע בשווקים.

להערכתנו, טוב ובריא יהיה לשווקי המניות והאג”ח, אם יתממשו ו”יתקררו” מעט. מימוש כזה בשווקים, יאפשר עצירה לצורך החלפת ידיים, מתן הזדמנות לשווקים לעכל את העליות החדות שהיו, וכן התקררות בציפיות האינפלציוניות. למרבה הצער, השוק לא שואל אותנו איך להתנהג מה שבטוח, יהיה מעניין מאוד.

בברכה, פיטנגו בית השקעות בע”מ.

מומלץ לקריאה: בית השקעות מומלץ >>

סקירת שוק דצמבר 2017

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!