תיק השקעות – כיצד אחליט על החלוקה שלו

מדוע לא לנהל תיק השקעות לבד

כל אחד רוצה להיות במצב הכלכלי הטוב ביותר שיש. ההבנה של 99% מהאנשים היא כי מצב כלכלי טוב חיוני לחינוך ילדנו, לרווחה שלנו, לאושר שלנו, לבריאות שלנו ומי שנמצא במצב כלכלי טוב יהיה הרבה יותר שמח מאשר מי שנמצא במצב כלכלי בעייתי. ללא ספק הדרך הטובה ביותר להגיע להצלחה כלכלית היא להשקיע את הכסף שלנו בחכמה, כאשר כיום האופציה הכמעט יחידה להשקעה עוברת בשוק ההון.

אך עליכם לדעת כי בניית תיק השקעות עצמאי היא טעות חמורה. קודם כל ניהול תיק השקעות לבד גורר אחריו תשואות גבוהות מאוד ולא רק זאת אלא שאתם צריכים להבין גם כי ניהול תיק מחייב התמקצעות ומומחיות עצומים. לכן אם אתם רוצים לנהל את הכסף שלכם בצורה הטובה ביותר אל תעשו זאת לבד אלא פנו אל מומחים אשר יעזרו לכם לקבל את ההחלטות החכמות ביותר שיש. לפני שאתם בוחרים במישהו תוכלו לבצע חקירה כלכלית על מנת להבין אם ניתן לבטוח באותו אדם בעזרתו אתם משקיעים את כספכם. 

 

יועץ השקעות

תיק השקעות בניהול עצמי – כיצד אחליט על החלוקה שלו

אין ספק כי תיק השקעות חייב להיות מגוון ככל הניתן. כך תקטינו את הסיכון של התיק וכך תבטיחו כי במקרה שהשווקים יקלעו לבעיה אתם תהיו בטוחים יחסית. לא רק זאת אלא שאתם חייבים להבין נקודה נוספת. ככל שרמת הסיכון שלכם בתיק עולה כך הסיכוי שלכם לרווח כלכלי הוא גדול יותר אך כך גם הסיכוי להפסדים הוא גדול יותר.

לכן כל אדם צריך למצוא את רמת הסיכון המתאימה לו בהתאם למצבו הכלכלי, לזמן בו הוא זקוק לכסף ולגיל שלו. כך לדוגמא אדם מבוגר אשר צריך את הכסף לפנסיה שלו צריך להוריד מאוד את רמת הסיכון של התיק שלו. לעומת זאת תיק השקעות של אדם צעיר אשר יצטרך את הכסף רק עוד שלושים שנה יכול להיות הרבה יותר מסוכן.

 

הקפידו להיות מעודכנים בתיק השקעות שלכם בצורה שבועית

תיק השקעותאין ספק כי תיק השקעות צריך להיות מנוהל בבית השקעות ולא באופן עצמאי. אך אין זה אומר כי אתם צריכים לוותר על עדכונים שוטפים מבית ההשקעות שלכם. אתם צריכים לדעת מה התיק שלכם עשה בכל שלב וזאת בכדי לקבל את ההחלטה החכמה ביותר בנוגע לתיק.

ברגע שתהיו מעודכנים במה שקורה בתיק תוכלו להיות בטוחים כי הוא מנוהל בחכמה וזה יאותת לבית ההשקעות פיטנגו כי הם צריכים להשקיע בתיק שלכם ולעשות הכול בכדי להשיג את התשואות הגבוהות ביותר שאפשר לקבל ועל כך אתם צריכים לתת את הדעת.

קראו גם: בית השקעות מומלץ >>

יועץ השקעות

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!